Vremea bună aduce şi multă lume în Parcul Chindia sau la terasele din zonă, aşa că se formează aglomeraţie de maşini în zonă.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/03/parcare.jpg)
Administraţia locală le reaminteşte oamenilor că au la dispoziţie o parcare uriaşă, în vecinătatea stadionului, unde îşi pot lăsa autoturismele în siguranţă şi aproape de parc.
“Parcarea cu o capacitate de 300 de locuri de la stadion, la 100 de metri de parcul Chindia, cu acces pe străzile Nicolae Dobrin și Cornel Popa, opțiunea perfectă pentru a evita aglomerația în zonă, la un final de săptămână care se anunță deosebit de cald!”, spune primarul Cristian Stan.