”Administrația PSD în Dâmbovița!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/09/rsz_382607528_705414361604314_1709505288924203349_n.jpg)
În deja celebra comună Conțești, primarul perpetuu care se lăuda acum vreo 14 ani că în fiecare sat din comună va fi construită câte o bază sportivă, a cam uitat!
Acum a găsit potrivit să autorizeze sau să construiască niște fundații pe domeniul public, mai exact pe terenul de fotbal din baza sportivă din Conțești ce are/avea și nocturnă!
Extrasul de carte funciară de azi zice că e teren de sport, domeniu public!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/09/rsz_extras_informare_116172-page-001.jpg)
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/09/rsz_extras_informare_116172-page-002.jpg)
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/09/rsz_extras_informare_116172-page-003.jpg)
Pe terenul de sport de pe strada Tufanului, a adus tone de deșeuri!
Așa încurajează primăria sportul și mișcarea! Să respire cetățenii plastic ars, iar dacă vor să facă sport să o facă în altă parte, aici, de acum, sunt betoane! Dar la anul să nu uite să vină la vot!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/07/dragos.jpeg)
Trăiască instituțiile conduse de oamenii de partid!”, spune Dragoș Popescu, senator de Dâmbovița și reprezentant al Partidului Reper.