ȘTIRE DE PRESĂ
Polițiștii dâmbovițeni continuă sesiunile de informare
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/03/image0-1024x768.jpeg)
Astăzi, 27 martie, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Găești, cei din cadrul Poliției Orașului Titu și cei de la Serviciul Rutier au organizat activități informativ-preventive la Școala Generală “Radu Cel Mare” Găești, Grădinița cu Program Prelungit “MetaplastEducation” Titu și Grădinița cu Program Prelungit Nr. 16 din Târgoviște.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/03/image1-1-1-1024x768.jpeg)
Activitățile au avut ca obiectiv creșterea gradului de siguranță, prevenirea și combaterea delicvenței juvenile în zona adiacentă unităților de învățământ, prevenirea absenteismului școlar și formarea unui comportament responsabil de la o vârstă fragedă.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/03/image3-2.jpeg)
De asemenea, polițiști le-au prezentat copiilor regulile de circulație pe care trebuie să le respecte în calitate de pietoni, bicicliștii sau conducători de trotinete.