Dum. sept. 8th, 2024

Echipa Asociației Internaționale a Polițiștilor (IPA) din care a făcut parte și plutonierul adjutant Ionuț Timofte s-a clasat pe primul loc la competiția sportivă internațională „IPA GAMES 2024”.

Organizată în perioada 19 – 24 mai a.c., la Cheile Grădiștei, competiția a reunit la categoria masculin concurenți din mai multe țări.

Echipa IPA România a intrat în concurs la proba de 5000 metri, cros și a obținut locul întâi, la categoria de vârstă 35 – 39 de ani, după o luptă acerbă cu concurenții echipelor din Polonia și Grecia.

Cunoscut pentru performanțele sale în domeniul sportiv, jandarmul montan s-a clasat pe locul al doilea la aceeași probă, categoria individual.

Subofițerul va participa și mâine, 25 mai, la semimaratonul „Casa Bună Sânpetru”, care va consta în parcurgerea unei distanțe de 11 km cu 400 metri diferență de nivel.

Felicitări și succes la următoarea competiție!