Doi oameni, de 44 și 69 de ani, din județul Dambovita, au fost salvați de pompieri după ce ploaia torențiala a umflat un pârâu, iar cei doi nu au mai avut pe unde sa se întoarcă spre casa.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2021/05/192785732_1424208147943015_6854760019893308151_n.jpg)
Militarii au întins cordite de salvare și le au pus oamenilor veste de salvare, după care i au adus in siguranța la mal.
Cei doi au povestit ca au mers in zona Miculesti sa hrănească niște câini, iar la un moment dat a început sa ploua torențial. Pârâul Bizdidel a ajuns la mai bine de 50 de centimetri, iar oamenilor le a fost teama sa se aventureze pe acolo, mai ales ca nu aveau ruta ocolitoare.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2021/05/193348329_4049889378437493_1186856801722977031_n.jpg)
Din fericire, in cele din urma au ajuns cu bine acasa