28 martie 2024

Echipa de Box a Clubului Sportiv Târgovişte, PE PODIUM!

box-600x352CLUBUL SPORTIV TARGOVISTE

INFORMARE BOX

In perioada 15.05.-17.05.2015 echipa sectiei Box a Clubului Sportiv Targoviste a participat la Turneul de box „Vasile Tatar „ce a avut ca scop selectia de verificare a sportivilor copii,cadeti,juniori,tineret si seniori in vederea competitiilor oficiale ce vor urma.

-Olteanu Albert -Loc I – categ.60kg

Obiectivul la acest Turneu a fost indeplinit de sportivii sectiei de box, au disputat cate doua meciuri tip turneu eliminatoriu la fel ca la competitiile nationale .

Sportivii au avut o comportare buna fapt ce ne da sperante la castigarea multor medalii.

ANTRENOR,

STAN GHEORGHE

INFORMARE KARATE

CUPA ROMANIEI LA KARATE SHITO RYU

Duminica, 17.05.2015, la Sala Sporturilor din Targoviste a avut loc Cupa Romaniei la Karate Shito Ryu. Aceasta cupa a fost organizata de către Asociatia Judeteana de Karate Dambovita și Federația Romana de Karate, având ca parteneri în organizare și Clubul Sportiv Targoviste. Probele de concurs au constat în kata, kumite și kobudo, pe toate categoriile de vârsta: copii, cadeti, juniori, seniori și veterani.

La festivitatea de deschidere, printre invitații speciali ai competitiei, a fost prezent și directorul Clubului Sportiv Trargoviste, prof. Ciprian Prisacaru, acesta primind din partea Asociatiei Judetene de Karate Dambovita o diploma și o cupa pentru sustinerea și dezvoltarea karate-ului.

Secția de Karate a participat cu un lot format din 18 sportivi, aceștia reusind sa obțină 20 de medalii: 5 de aur, 10 de argint și 5 de bronz.