Două maşini au fost avariate, azi-dimineaţă, pe un drum din satul Dragomireşti.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/01/404584875_724420809630493_7640019113918608207_n.jpg)
La faţa locului au intervenit salvatorii, dar nicio persoană nu a avut nevoie de îngrijri medicale.
Evenimentul a fost considerat tamponare.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/01/404542801_317543371271166_202161224711781019_n.jpg)
“La ora 06:13 am intervenit în cazul unui eveniment rutier între două autoturisme în comuna Dragomirești, sat Dragomirești. Detașamentul de Pompieri Târgoviște a acționat cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, iar Serviciul de Ambulanță Județean Dâmbovița a intervenit cu un echipaj. La fața locului nu au fost identificate victime. Concomitent au fost asigurate și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor”, a informat ISU Dâmboviţa.