RACORDARE ILEGALĂ LA REŢEAUA DE ENERGIE ELECTRICĂ Astăzi, 10 octombrie a.c., un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Dâmboviţa, împreună cu reprezentanţi ai unei societăţi de disribuţie a energiei electrice, au desfăşurat o acţiune specifică pe linia prevenirii şi combaterii furturilor de energie electrică, pe raza localităţii Cojasca. În urma acţiunii a fost depistat Cornel D. în vârstă de 31 de ani, care sustrăgea energie electrică prin folosirea unei instalaţii clandestine racordată la reţeaua electrică aeriană, fără a fi înregistrată şi achitată la societatea de distribuţie a energiei electrice. *** Persoana în cauză este cercetată sub aspectul comiterii infracţiunilor de furt şi folosirea de instalaţii clandestine în scopul racordării directe la reţeaua de energie electrică, fiind întocmite acte procedurale premergătoare, soluţia legală urmând să fie stabilită de către structurile abilitate. COMPARTIMENTUL INFORMARE ŞI RELAŢII PUBLICE AL IJJ DÂMBOVIŢA
Prezentare generală a confidențialității
Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.