20 aprilie 2024
Cum a dat clasă GŞA Nucet celor de la Urban Titu!

utitu1Urban Titu a încheiat nedecis primul amical al iernii, 2-2, cu grupa A a juniorilor de la GŞA Nucet.

Cele două reuşite ale echipei noastre au purtat semnăturile lui Moruz (10) şi Calofir (45), iar golul celui de-al doilea fotbalist a reprezentat o adevărată capodoperă, sub transversală, la capătul unui „trasor” expediat din marginea careului.

Cum scorul nu a contat, staff-ul tehnic al Urbanului a dorit să vadă la lucru mai mulţi jucători ce au ajuns în probe după reunirea lotului. Titu a arătat o comportare bună în prima repriză, iar acest lucru a împins echipa să intre la cabine în avantaj.

În schimb, în actul secund, când au fost rulaţi tot mai mulţi nou-veniţi, randamentul echipei a scăzut mult, iar gazdele au restabilit echilibrul pe tabelă, pe final de meci, prin Neguţ, după ce Stoica a marcat singurul gol al Grupului Şcolar Agricol, în prima repriză.

Mulţi dintre componenţii folosiţi de antrenorii Gheorghe Becheanu şi Vasile Constantin vor mai fi testaţi şi în următoarele meciuri amicale pentru a demonstra că pot face parte din lotul Urbanului. Acuzând dureri din cauza unei accientări mai vechi, Marinică Ionică nu a fost folosit nici o secundă în primul amical al iernii.

GŞA Nucet (juniori A) – Urban Titu 2-2 (1-2)

Marcatori: Stoica (30), Neguţ (88)/ Moruz (10), Calofir (45).

GŞA: Joiţoiu – Ghica, Dumitra, O. Gheorghe, Ştefan – Ciolan, Grigorescu, Stănică, Dedu – Stoica, Neguţ. Au mai jucat: Olaru – Ene, Catrina, Râpan, Brânzaru, N. Vlad, Marco. Antrenor: Dan Dumitru.

Urban: M. Mihai – Ghioacă, I. Vlad, Matei, Lupu – Sima, Calofir, Dicu, Moruz – F. Dincă, Breazu. Au mai jucat: Boca – Moraru, Şerbănescu, Stancu, I. Dan, Costache, Daia. Antrenori: Gheorghe Becheanu şi Vasile Constantin.