În apropierea sărbătorii Învierii Domnului, miercuri, 11 aprilie 2023, cu binecuvântarea și prin purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, cei cinci copii ai Centrului Social Creștin din Târgoviște au primit daruri din partea Arhiepiscopiei Târgoviștei.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/04/1-1024x576.jpeg)
Constând din articole de îmbrăcăminte, acestea au fost oferite Pc. Pr. Cristian Oancea, Consilier Social-filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Târgoviștei, dimpreună cu binecuvântarea Chiriarhului nostru, ca expresie a comuniunii și a filantropiei creștine.
BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI