Veşti extraordinare pentru locuitorii oraşului Găeşti, dar şi pentru cei din localităţile limitrofe.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/04/spga-1.jpg)
Ambulatoriul Spitalului Orăşenesc Găeşti va fi dotat cu aparatură medicală de ultimă generaţie, totul din fonduri europene, după cum a precizat primarul Grigore Gheorghe.
“Am pentru dumneavoastră încă o veste minunată! Vom dota cu aparatură medicală de ultimă generație, în valoare de 2,5 milioane euro, fonduri europene nerambursabile Ambulatoriul Spitalului Orășenesc! Veștile bune vor continua!”, a precizat edilul.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2019/03/ghe-grigore.jpg)