TargovisteNEWS

Cele mai tari stiri din Dambovita – Stiri Targoviste

ADMINISTRATIV

Târgovişte – Cine NU plăteşte impozit pe clădiri!

cstan„Această administraţie a luat măsuri fără precedent de relaxare fiscală a cetăţeanului din municipiul Târgovişte.

Reamintesc faptul că pentru prima dată la Târgovişte, pe Hotărârea privind aprobarea taxelor şi impozitelor în anul 2016, cetăţenii care deţin în proprietate o locuinţă şi care au venituri inferioare salariului minim pe economie beneficiază de scutire de impozit. Aceeaşi este şi situaţia în cazul acelora care deţin terenuri.

De asemenea, tarifele de parcare în anul 2016, faţă de anii precedenţi, se vor micşora. otodată, pentru prima dată în istoria acestui oraş, cetăţenii care îşi anvelopează singuri locuinţele beneficiază de o scutire de impozit pe locuinţă, pe clădire.

Sunt măsuri care sunt în momentul de faţă lege locală, sunt măsuri prevăzute în Hotărârea privind aprobarea taxelor şi impozitelor locale pentru anul 2016.

La aceste măsuri se mai adaugă şi scăderea impozitelor în cartierul Priseaca şi în cartierul Matei Voievod”, a dat de veste Cristian Stan, primarul interimar al municipiului Târgovişte.

Distribuie:
fb-share-icon

LEAVE A RESPONSE

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
TargovisteNEWS
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.