”Vizită de lucru în prima parte a zilei în comunele #Dragomirești, #Mănești și #Tătărani, localități unde se #extind rețelele de alimentare cu #apă și #canalizare!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344060196_771987734372439_1372335422479423679_n-1024x576.jpg)
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344705456_263466759471470_7802803728574508972_n-1024x576.jpg)
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344867744_167700279568364_2041173633971656374_n-576x1024.jpg)
Astăzi, alături de conducerea Companiei de Apă Târgoviște – Dâmbovița și primarii Dragoș Vlădulescu, Alexandru Constantin și Constantin Pătru, am verificat lucrări a căror valoare se ridică la aproximativ 30.200.000 de EURO (TVA inclus).
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344567677_759429645630491_1981317660282764331_n-1024x576.jpg)
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344376359_613847900654718_1305910730533746036_n-1024x576.jpg)
Așadar, în cele trei comune se urmărește:
înființarea a 100 de km rețele de canalizare;
racordarea a 5.228 de gospodării la rețeaua de canalizare;
înființarea a 50 de stații de pompare a apei uzate;
reabilitarea a 13 km de rețea de distribuție apă potabilă;
branșarea a 533 de gospodării la rețeaua de apă potabilă.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344814117_704856887992141_2210885649806842196_n-1024x576.jpg)
Lotul pe care se lucrează în cele 3 comune face parte din cel mai mare proiect cu fonduri europene din #Dâmbovița, 𝐏𝐫𝐨𝐢𝐞𝐜𝐭𝐮𝐥 𝐫𝐞𝐠𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥 𝐝𝐞 𝐝𝐞𝐳𝐯𝐨𝐥𝐭𝐚𝐫𝐞 𝐚 𝐢𝐧𝐟𝐫𝐚𝐬𝐭𝐫𝐮𝐜𝐭𝐮𝐫𝐢𝐢 𝐝𝐞 𝐚𝐩𝐚 𝐬𝐢 𝐚𝐩𝐚 𝐮𝐳𝐚𝐭𝐚, care se ridică la aproape #𝟒𝟓𝟎.𝟎𝟎𝟎.𝟎𝟎𝟎 𝐝𝐞 𝐞𝐮𝐫𝐨.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344452660_907283857013197_4312468237985136055_n-1024x576.jpg)
De acesta vor beneficia cetățenii din 52 de localități dâmbovițene și Consiliul Județean Dâmbovița.” a comunicat Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița