20 aprilie 2024
SIMONA HALEP – ELINA SVITOLINA 6-3 3-6 6-4 | VICTORIEEEE! Simona Halep e în finala la Doha după o REVENIRE FANTASTICĂ în decisiv!

simmona-halepSIMONA HALEP – ELINA SVITOLINA 6-3 3-6 6-4

VICTORIEEE! Simona Halep revine fabulos dupa ce a fost condusa cu 1-4 in decisiv si castiga meciul! Romanca e in finala la Doha!

5-4 BREAK Simona Halep! Romanca va servi pentru meci si calificare in finala!
4-4
Revenire FABULOASA a Simonei! Halep restabileste egalitatea in decisiv dupa un game castigat la 0!
3-4 Re-break Simona Halep!
Romanca va servi pentru a restabili egalitatea in decisiv
2-4
Game extraordinar jucat pe serviciul Simonei, pe care romanca reuseste, in cele din urma, sa-l castige, dupa ce a salvat 3 mingi de break!
1-4
Svitolina e peste tot! Simona nu gaseste raspunsuri pe serviciul adversarei
1-3
Simona isi castiga cu emotii serviciul, dupa ce a salvat o minge de break
0-3
Svitolina trece prin momente extraordinare de joc si isi castiga repede serviciul
0-2 Break Svitolina!
Simona greseste mult, iar adversara profita si preia avantajul inca din startul setului decisiv
0-1 Svitolina nu cedeaza si castiga primul game pe propriul serviciu in setul decisiv

Set 2

3-6 SET SVITOLINA! Adversara mai face un break si castiga setul al doilea! Simona trimite multe mingi lungi, care ies in afara terenului

3-5 Simona salveaza o minge de 5-3, insa pe a doua nu o mai poate controla si trimite in afara terenului

3-4 Un game la serviciu solid pentru Simona, care castiga mai usor mingiile pe propriul serviciu
2-4 Svitolina pastreaza avantajul break-ului. Simona risca mai mult, insa greseste pe masura
2-3 Simona Halep reuseste niste lovituri extraordinare si da semne ca si-a regasit jocul in setul al doilea! Trebuie sa recupereze break-ul

1-3 Svitolina isi consolideaza avantajul si castiga la 15 game-ul la serviciu