23 aprilie 2024
Poliţiştii din Găeşti, campioni din nou!

29496556_1559377057503813_8392Competiții sportive organizate de Inspectoratul de Poliție Județean Dâmbovița

În perioada 06-22 martie a.c., premergătoare Zilei Poliției Române, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița s-au întrecut pentru un loc pe podium la competițiile de tenis de câmp și fotbal.

La tenis de câmp, s-au înscris 12 polițiști, iar după desfășurarea partidelor, locul I a fost adjudecat de subinspectorul de poliție Dumitru Denis, iar cel de al doilea de subcomisarul de poliție Gogioiu Răzvan.

Pe locul trei s-a clasat comisarul de poliție Drăgulescu Ionuț.

Ziua de 22 martie a fost rezervată sportului rege.

Astfel, 13 echipe din cadrul Inspectoratului, formate din polițiști de la polițiile municipale și orășenești, Serviciul de Ordine Publică, Serviciul Comunicații și Informatică, Criminalistică, Serviciul Cabinet și Rutier și efective de la Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Dâmbovița s-au întrecut pe terenul de fotbal, pentru câștigarea turneului de minifotbal.

Și anul acesta, Cupa a fost câștigată de polițiștii din cadrul Poliției Orașului Găești, iar golgeterul competiției a fost agentul principal de poliție Radu Ionuț de la Formațiunea Rutieră Găești.

Premiile au fost oferite de Asociația Sportivă Dinamo Chindia.