19 aprilie 2024
Jandarmul Ionuţ Timofte, locul I la semimaratonul “Gerar”

Webp.net-resizeimageCOMUNICAT DE PRESĂ

Jandarmul Ionuţ Timofte, locul I la semimaratonul “Gerar”– categoria masculin +35 ani
Plutonierul-major Ionuț Timofte a reprezentat timp de peste 5 ani Jandarmeria dâmboviţeană prin participarea la mai mult de 70 de competiții sportive (maratoane montane, semimaratoane pe asfalt, crosuri etc.), la care a obținut rezultate notabile.
Weekend-ul trecut jandarmul montan a obținut o nouă performanță. S-a clasat pe locul I la categoria masculin +35 ani în cadrul “Semimaratonului GERAR” – ediția a X-a, desfășurat la București.
Pasionat de sport și de alergarea montană, subofițerul s-a înscris în competiție la proba de cros și a parcurs o distanță de 10,8 km într-un un timp de 38 minute și 52 de secunde.
În perioada 22-23 februarie a.c. jandarmul montan va participa la Campionatul Național de Sală-Masters, la București
Plutonierul-major Ionuț Timofte îşi desfăşoară activitatea în cadrul inspectoratului din anul 2006, fiind încadrat la Postul de Jandarmi Montan Zănoaga.