19 aprilie 2024
CS Afumați a stat în calea fotbaliștilor de la Urban Titu! 0 la 4

afumatiUrban Titu nu a izbutit nici sâmbătă după-amiază să găsească ieşirea din criza de rezultate pe care o traversează de la începutul returului, suferind o nouă înfrângere în campionat.

Echipa lui Becheanu şi Constantin a cedat, pe teren propriu, în faţa lui CS Afumaţi, noul lider al seriei, cu scorul de 0-4. Ilfovenii şi-au asigurat succesul categoric pe „Orăşenesc” la capătul reuşitelor semnate de Pivniceru (14, 52), Vlada (56) şi V. Gheorghe (59).

Dâmboviţenii au arătat acceptabil în faţa puternicului adversar doar o repriză, iar apoi au cedat total terenul. În finalul primei reprize, Titu a avut posibilitatea să restabiliească egalitatea la unu, dar în două rânduri, din lovituri libere, execuţiile foarte bune ale lui Sima au fost respinse excelent de Mişa. În prima fază (30), portarul ilfovean a scos de lângă bară, după care, în minutul 39, a respins de sub transversală în corner.

În actul secund, jucătorii Urbanului au avut parte de o cădere fizică, lucru pe care Afumaţiul l-a speculat din plin. Runda viitoare, Titu va evolua tot pe teren propriu, în compania lui Atletic Bradu.

Urban Titu – CS Afumaţi    0-4 (0-1)

Marcatori: Pivniceru (14, 52), Vlada (56), V. Gheorghe (59).

Titu: Drăguşin – Sima (60 Moraru), Matei, Vlad, Lupu – Moruz, Ghioacă, Năstase (46 G. Ion), Breazu (60 Gârniţă) – Calofir, Constantinescu (77 Tuţă). Antrenori: Gheorghe Becheanu şi Vasile Constantin.

Afumaţi: Mişa – Robicek, Buzea, Botea, Marin – Balgiu, Anghelina (68 Munteanu) – Ş. Vasile (59 Chişi), Pivniceru (53 Petculescu), V. Gheorghe – Vlada (64 Zaharia). Antrenor: Vasile Neagu.

Stadion „Orăşenesc”. Spectatori: 120.

Au arbitrat: Marius Spânu (Bucureşti) – Bogdan Martinescu (Buzău) şi Liviu Barbu (Videle).

Obserbatori FRF: Ionuţ Borcan (Ploieşti) şi George Bădescu (Bucureşti).

Cartonaşe galbene: Ghioacă (32)/ Pivniceru (38).